• Artykuły

  Artykuły
  • YoWindow Weather dla iPhone'a i iPada

   W aplikacjach pogodowych powiedziano już niemal wszystko. Są programy prezentujące mniej lub więcej informacji, jest przede wszystkim systemowa aplikacja instalowana fabrycznie na każdym iPhone. Jak zatem przekonać użytkowników, by wybrali ten, a nie inny program? Wydaje się, że kluczem jest tutaj sposób przedstawiania informacji. Taki, który nie tylko dostarczy użytkownikowi aktualną prognozę pogody, ale także zatrzyma go dłużej, ciesząc oko czy oferując pewien stopień interakcji. To właśnie w ten sposób o użytkownika chce zawalczyć program YoWindow Weather dla iPhone'a i iPada. YoWindow Weather serwuje użytkownikowi informację o aktualnych warunkach pogodowych i temperaturze, a także prognozę na najbliższe dni. Standardowo program wyświetla jedynie informację o temperaturze, przedstawiając warunki pogodowe w formie animowanego widoku. Wystarczy jednak stuknąć w boks z temperaturą, by uzyskać dodatkowe informacje o kierunku i sile wiatru, wilgotności, ciśnieniu i możliwości wystąpienia burz. YoWindow Weather oferuje pięć różnych widoków, z których każdy można przyporządkować do wybranej lokalizacji. Standardowo program dobiera je w zależności od położenia. Są to: wieś, lotnisko, krajobraz nadmorski, orientalny i widok nieba. Niemal każdy z tych widoków posiada wiele animowanych elementów, jak np.: zwierzęta, lądujące i startujące samoloty i pojazdy obsługi naziemnej, zapalanie się świateł w budynkach wraz ze zmianą pory dnia w przypadku widoku wsi i lotniska. Dodatkowo każdemu towarzyszą odpowiednie efekty dźwiękowe. Aplikacja oferuje także efekt paralaksy, podobny do tego jak widok główny w iOS 7. Każda z animacji to niejako widok z okna, stąd też nazwa programu YoWindow Weather. Tym, na co warto zwrócić uwagę, jest efekt płynnego przesuwania czasu palcem do przodu i do tyłu (maksymalnie do aktualnej godziny). Przyspiesza to animacje zjawisk atmosferycznych, jak i ruchu słońca i księżyca. Standardem w aplikacjach pogodowych jest określenie miejsca, w którym znajduje się użytkownik za pomocą odbiornika GPS. YoWindow Weather umożliwia dodanie wiele różnych miejsc. Dane o aktualnych warunkach oraz prognozę pogody program czerpie z serwisów yr.no i NWS. YoWindow Weather to bez wątpienia ciekawa propozycja, choć niezaprzeczalnie rynek aplikacji pogodowych jest bliski nasycenia. Program może przekonać do siebie potencjalnych użytkowników ciekawymi animacjami, mam jednak wrażenie, że mogą one zyskać tyle zwolenników, co przeciwników. Program YoWindow Weather dla iPhone'a i iPada dostępny jest w App Store YoWindow Weather

  • NAD VISO 1 AP - uniwersalny głośnik bezprzewodowy
  • Bowers & Wilkins Z2 - stylowy głośnik z dokiem na iPhone'a
  • Bowers & Wilkins A7 - stylowe centrum muzyczne dla iPhone'a, iPada i komputerów Mac
  • Echa wczorajszej konferencji Google o mapach
 • Mini News

  Mini News
  • Warszawska edycja hackathonu AngelHack

   Już w następny weekend, w dniach 19-20 października w GammaFactory przy ulicy Hożej 51 w Warszawie odbędzie się polska edycja hackathonu AngelHack, którego MyApple jest patronem medialnym. Impreza odbywa się w 30 miastach na całym świecie, a tematem jesiennej edycji są aplikacje mobilne. W trakcie warszawskiej edycji odbywać się będą warsztaty wprowadzające do programowania na iOS, Android oraz w HTML 5. Organizatorzy zapraszają zarówno doświadczonych deweloperów jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z programowaniem. Zwycięzcy jesiennej edycji AngelHack z każdego z miast zostaną przyjęci do Hackceleratora (http://angelhack.com/hackcelerator) w San Francisco. Więcej informacji o jesiennej, warszawskiej edycji AngelHack znajdziecie TUTAJ (https://apphack13warsaw.eventbrite.com/) W najbliższych dniach będziemy mieli do rozdania na Twitterze (http://twitter.com/myapple_pl) i Facebooku (https://www.facebook.com/myapplepl) kilka wejściówek na tę imprezę. Przypominamy datę i miejsce: 19 - 20 października, ul. Hoża 51 (GammaFactory), Warszawa.

  • Najnowsze informacje na temat zegarka Apple
  • Wpadka grafików YouTube - Samsung Chromebook z OS X
  • Kolejny problem z zabezpieczeniem iOS 6.1
  • Zdjęcia obudowy kolejnego iPada mini wyciekły do sieci?
 • App Store News

  App Store News
  • Opencard z aplikacją w App Store (konkurs)

   OpenCard to karta, która oferuje wszystkim użytkownikom zniżkę -50% przez cały rok do wybranych restauracji partnerskich w poszczególnych miastach. Obecnie w programie jest ponad 300 lokali, jednak zgodnie z zapowiedziami właścicieli do końca roku ma być ich ponad 1000 na terenie całej Polski. Wszystkie restauracje znajdziecie na stronie www.opencard.pl (http://www.opencard.pl). Aplikacja OpenCard na urządzenia z system iOS to obowiązek dla każdego posiadacza karty. Jej głównym zadaniem jest znajdowanie restauracji partnerskich, które znajdują się w pobliżu oraz wytyczanie najlepszej trasy. Aplikacja daje również możliwość skontaktowania się telefonicznie z restauracją, zarezerwowania stolika oraz sprawdzenia zdjęć i zapoznania się z regułami korzystania w poszczególnych restauracjach. Aplikację możecie pobrać za darmo z App Store: OpenCard (https://itunes.apple.com/pl/app/id543170658?mt=8) Konkurs Dla osób, które ściągną aplikację i zostawią komentarz o OpenCard w komentarzu pod newsem rozlosujemy 5 kart dwumiesięcznych OpenCard. Konkurs trwa do niedzieli 14.04.2013 do godziny 23:59:59. Nagrody zostaną wysłane do końca kwietnia 2013. Dla osób, którym nie uda się wylosować karty mamy informację, że można ją zdobyć w promocyjnej cenie 99 zł zamiast 250 zł na tej stronie (http://www.kupbon.pl/cala-polska/restauracje-i-bary/4827,roczna-karta-opencard-najlepsze-restauracje-50-przez-caly-rok-za-jedyne-99zl-oferta-limitowana.html#.UWJl3r9jBEd).

  • Nowa aplikacja i popularny słownik angielsko-polski za darmo
  • Cargo-Bot - pierwsza gra stworzona w pełni na iPadzie
  • AppSport - polski dziennik sportowy w App Store
  • Mass Effect: Infiltrator - recenzja