Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
 1. Awatar Klimer
  Dołączył
  Nov 2007
  Lokalizacja
  Warszawa/Kalisz
  Postów
  826

  Cytuj | #1

  Witam,

  mam pewien problem - w jaki sposób podłączyć/dołączyć internet do domu w małym mieście tak by płacić/używać go tylko 3 miesiące? Potrzebuję podłączenia tylko na taki czas, i chciałbym uniknąć płacenia za np. 12 miesięcy. Sposób jest dowolny (może np. jest jakaś oferta sieci komórkowych?? ), o router itp. się nie martwię, tylko o samo doprowadzenie internetu. Z dróg naziemnych to możliwe że TPsa ma tam neostradę, ale to raczej problemu nie rozwiązuje.

  ważne jest też żeby internet nie był limitowany - tzn. nie ma problemu jeżeli po "zjedzeniu" xx Gb danych prędkość zmaleje - chodzi tylko o to żeby nie płacić za ekstra dane po przekroczeniu jakiegoś pułapu danych.

  istnieje jakieś cudowne rozwiązanie?

  z góry dzięki, może ktoś coś takiego przerabiał i zarzuci dobrą radą
  pozdrawiam
  Klimer
  Komputer: PB 12" G4 1.5 GHz 1.25GB ram, MBP late 2008
  Telefon: HTC Mozart (Windows Phone)
  Odtwarzacz: iPod Shuffle 2G
  Tablet: iPad 3 white 4G


 2. Awatar dirtyhary
  Dołączył
  Feb 2010
  Lokalizacja
  Ełk, PL
  Postów
  623

  Cytuj | #2

  na czas nieokreślony to jedyne co mi przychodzi to internet na kartę z modemem wyglądającym jak pendrive. Tyle że po przekroczeniu musisz doładować, więc to nie rozwiązuje sytuacji. Możesz popytać się*i wziąć może na jakiś okres testowy? Chyba jest taka opcja.
  Komputer: Mac Mini
  Komputer:  Mac Mini (Late 2009), Keyboard, Magic Mouse


 3. Dołączył
  Mar 2010
  Lokalizacja
  Butryny, PL
  Postów
  84

  Cytuj | #3

  Jeśli nie bierzesz od operatora modemu to możesz podpisać umowę na czas nieokreślony. Co to dostawców to zarówno po wykorzystaniu limitu dalej możesz korzystać, ale prędkość mocno spada. Tak przynajmniej jest w iPlusie, OrangeFree czy PlayOnline. Nie wiem jak w Erze. Pozostaje także opcja prepaidowa, ale nie wiem, czy w tym wypadku można ściągać ponad limit.
  Komputer: iMac 24 2.8, 10.5
  Telefon: iphone 4

 4. Awatar seb235
  Dołączył
  Jul 2006
  Postów
  7,594

  Cytuj | #4

  Ja napisze tak kup sobie zwykły AP z dobrą antenką, (zewnętrzny z antenką 14DBi koszuje 220zł lub wewnętrzny z APPro za 122 i Antenka 9DBI za 30) i podłącz się do jakiejś sieci w zasięgu oczywiście za zgodą właściciela i po problemie. Lub lokalny prowider i umowa na czas nieokreślony
  Komputer: Altair 8800
  Telefon: Lenovo A820
  Odtwarzacz: iPod Touch 8GB (1st gen)
  Tablet: Nie sprawdził się - sprzedany :)

 5. Awatar Klimer
  Dołączył
  Nov 2007
  Lokalizacja
  Warszawa/Kalisz
  Postów
  826

  Cytuj | #5

  dzięki za rady! trochę pogooglałem żeby posprawdzać info od Was i trafiłem na stronkę multimo.pl - oferują oni bezterminowe umowy na internet stacjonarny i mobilny. nie wiem na jakim operatorze opiera się ich infrastruktura internetu mobilnego, ale nawet stacjonarny przy umowach bezterminowych nie jest taki tragiczny. chyba tam się zgłoszę (ale muszę dopytać o wszystko, bo po 5 minutach przeglądania ich strony nie wszystko jest dla mnie jasne).

  niestety sprawdziałem np. orange, i nie zauważyłem żeby oferowali oni bezterminowe umowy :/ (a z takimi jak wiecie pewniej - spałbym spokojniej pakując się w takie orange czy plus, niż jakieś multimo)

  miał ktoś z nimi do czynienia?
  Komputer: PB 12" G4 1.5 GHz 1.25GB ram, MBP late 2008
  Telefon: HTC Mozart (Windows Phone)
  Odtwarzacz: iPod Shuffle 2G
  Tablet: iPad 3 white 4G


 6. Dołączył
  Mar 2010
  Lokalizacja
  Butryny, PL
  Postów
  84

  Cytuj | #6

  Ja brałem sobie internet na 3-4 miesiące, latem, kiedy jestem często poza domem. W Orange nie było z tym problemów, wszystko załatwiłem u lokalnym punkcie.
  Komputer: iMac 24 2.8, 10.5
  Telefon: iphone 4

 7. Ka
  Mężczyzna Ka jest offline
  Awatar Ka

  Dołączył
  May 2005
  Postów
  6,050

  Cytuj | #7

  Ja korzystam z umowy bezterminowej w Orange. Usługę włączam np. na miesiąc, potem zlecam jej wyłączenie. Pamiętać należy, że usługa zaczyna działać z początkiem okresu rozliczeniowego ( jeśli np jesteś już klientem Orange, trzeba jej włączenie zlecić odpowiednio wcześniej. Podobnie jest z zaprzestaniem korzystania z usługi , trzeba zlecić wyłączenie przed końcem okresu rozliczeniowego.

  Ciekawą ofertą jest ta od Play. Internet na kartę. Ceny są całkiem, całkiem.