Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniaOstatnia
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. Avatar b.milewski MyApple Team
    Dołączył
    Feb 2007
    Skąd
    Glasgow
    Postów
    4,320

    Cytuj | #1



    Dwa tygodnie temu miała miejsce premiera "najcieńszego laptopa na świecie" redakcja Engadget jako jedna z pierwszych przeprowadziła testy "maleństwa".

    MacBook Air okazuje się być najsłabszą maszyną w ofercie Apple. W teście dla porównania wyników użyto także inne maszyny z Cupertino: MacBook (Core 2 Duo 2,2 GHz), MacBook Pro (Core Duo 2,16 GHz i Core 2 Duo 2,2 GHz pracujący pod systemem Mac OS X Tiger), testy przeprowadzono pod kontrolą Xbench 1.3.

    Okazuje się, że MacBook Air poległ na całej linii, za marne wyniki laptopa redakcja obwinia słaby procesor i zintegrowaną grafikę laptopa. Drugi test polegał na konwersji materiałów wideo i plików mp3, tym razem MBA okazał się bezkonkurencyjny jedynie przy kompresji plików mp3 zostawiając większe maszyny daleko w tyle, w pozostałych próbach musiał ustąpić starszym braciom.



    Wszyscy zainteresowani szczegółami testu oraz wynikami Xbench 1.3 mogą je znaleźć w tym miejscu:
    MacBook Air: First MacBook Air Benchmarks
    http://gizmodo.com/assets/resources/...air_xbench.txt
    Komputer: MacBook Pro 2.2GHz| GF 8600GT | 4GB RAM| 320 GB HDD 7200RPM | Mac OS X Snow Leopard 10.7.2
    Telefon: iPhone 4 16GB Black
    Odtwarzacz: iPhone 4 16GB


  2. Avatar Ruczaj
    Dołączył
    Feb 2006
    Skąd
    Poznan
    Postów
    3,422

    Cytuj | #2

    Taki test jest malo potrzebny, bo Air nie ma walczyc z Macbookami, to jest inny typ maszyny. Air to taki dodatkowy gadzet, ulamek prawdziwrgo laptopa.

  3. Avatar Roberto
    Dołączył
    Feb 2007
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    11,868

    Cytuj | #3


    naprawdę mocno bym się zdziwił,*gdyby był lepszy niż Pro

    poza tym - czemu piszesz że porównywano Air z Leo do MacBooka (Pro) z tygrysem?
    Komputer: MacBook Pro 13,3" 2,26GHz (Lion 10.7.3)
    Telefon: iPhone 4S
    Tablet: iPad 2 3G

  4. Avatar MarcinWitek
    Dołączył
    May 2006
    Skąd
    Mars
    Postów
    1,574

    Cytuj | #4

    Przytaczanie wyników testu który został przeprowadzony w rażąco nieprawidłowy sposób nie dobrze świadczy o redaktorze
    AIR jak wiadomo z Leopardem (nawet jeśli redaktor tego nie napisał) a MBP z Tigerem.
    A tak w ogóle to na tamtej stronie nie ma ani słowa o Tigerze ... może jestem ślepy ???
    Ostatnio edytowane przez MarcinWitek ; 26.01.2008 o 15:39 Powód: Wpisy zostały automatycznie połączone
    Everybody's Changing

  5. Avatar Filip Rychlik aka felippe



    Dołączył
    Dec 2005
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    2,543

    Cytuj | #5

    Zacznimy od tego, że testy Xbench są mało miarodajne. Porównywanie komputerów z zupełnie innymi procesorami nie ma sensu. Zdziwiłbym się gdyby Core 2 Duo 1.6 było szybsze od wersji 2.2
    Komputer: MacBook Pro Unibody 2,66GHz/4GB/60GB SSD
    Telefon: Samsung Galaxy S2
    Odtwarzacz: iPod Nano 2G
    PowerMac G4 MDD Dual 1.25GHz/2GB RAM/120 GB/10.4.11 i 9.2.2

  6. Avatar Ksiry
    Dołączył
    Jun 2007
    Postów
    176

    Cytuj | #6

    Bo chyba w laptopach to nie bardzo chodzi o wydajność tylko o mobilność? Obróbka video, grafika na 13, 15 lub nawet na 17 calach? Nawet oglądanie filmów można sobie darować. To tak jak porównywać przyczepę kempingową do mieszkania.
    Laptop ma być lekki, mały, zapewniać dostęp do internetu i aplikacji biurowych.

  7. Avatar admkryn
    Dołączył
    Feb 2007
    Skąd
    Poznań
    Postów
    2,996

    Cytuj | #7

    Ksiry - 3% Amerykanów mieszka w przyczepie
     iMac Aluminium 20"
     iPod Video 30GB, iPod Shuffle 2GB
     iPhone 8GB


  8. Dołączył
    Jun 2007
    Postów
    4,403

    Cytuj | #8

    A czego się spodziewać po laptopie z procesorem najnowszej produkcji, o zegarze 1,6 Ghz ? Musi być dobry. Nie zmniejszyli tylko procka, ale na 100% dodali to i tamto.
    Oby to zmniejszenie polepszyło kolejne, pełnowymiarowe procesory. Zresztą sądząc z opisów nowego mac pro, to już polepszyli. Powoli zbliżają się do wydajności PPC
    A co do gadget'a, wszystko nowe od Apple'a to ostatnio "...tylko gadget". Ale jak ktoś nie lubi to jego sprawa. MBA Bardzo by się przydał, im cieńszy tym lepszy. Jak się chodzi na prezentacje do klientów to gabaryty i waga mają znaczenie, i nie musi to być octo-mac o wydajności buldożera.
    MBA to świetny produkt.
    [I]Witos[/I]


  9. Dołączył
    Dec 2007
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    36

    Cytuj | #9

    ciekawsze będą testy MBA w droższej konfiguracji
    Komputer: Macbook 13" 2,16 GHz 250GB 5400 4GB 10.5

  10. Avatar DonArturo
    Dołączył
    Mar 2006
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    703

    jak widać rozmiar jest wprost proporcjonalny do wydajności
    Komputer: MB pro 15,4 2.4, 6GB, 256 SSD
    Telefon: iPhone 3GS
    Tablet: iPad 1 64 GB

Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniaOstatnia